Malá Skála:

Malá Skála je právem nazývána perlou Českého ráje, v jehož severním cípu se nachází. Díky své jedinečné poloze je vhodná pro mnoho rekreačních a sportovních aktivit. Je obklopena krásnou přírodou, kde si každý může najít jak klidné místo na odpočinek, tak si vybrat z nabídky aktivního vyžití.

Klientům ubytovny můžeme zajistit pronájem přilehlých spotovišť. Vybírat můžete mezi tenisovými kurty, hřištěm na volejbal, víceúčelovou halou při ZŠ a novým venkovním hřištěm s umělým povrchem, kde nechybí také atletické sektory. Samozřejmostí je možnost zapůjčení sportovního vybavení.

Kam na výlet?

Pěšky se můžete vydat na místní dominantu – skalní vyhlídku Pantheon, která se vypíná uprostřed Malé Skály a nabízí krásné výhledy na Suché skály a malebné údolí řeky Jizery. Procházku lze spojit s návštěvou zříceniny hradu Vranov, který se nachází v bezprostřední blízkosti a umožní nahlédnout zpět do středověku. Pro ty, kteří hledají delší výlet, vede po Vranovském hřebenu dále značená turistická cesta k hradu Frýdštejn.

Kdo rád popustí uzdu představivosti, může se vydat do skalních měst Chléviště a Kalich obdivovat tvořivou ruku přírody a hledat podoby jednotlivých skal. Bludištěm vede značená okružní turistická cesta. Ta vás bezpečně zavede na dechberoucí vyhlídky i do těsných skulin mezi skalami. Menší skalní město Drábovna najdete na modré turistické trase, která pokračuje přes Záborčí k hradu Frýdštějn.

Příjemný den však nemusí mít cíl, za kterým se v potu tváře plahočíte. Údolí Jizery je ideální pro procházku, která uvolní tělo a očistí mysl díky bublání vody, vůni kvetoucích luk a pestrostí života ve vodě i mimo ni.

Když procházky po Malé Skále nestačí

Krásy a tajemství Maloskalska nemusíte objevovat jen pěšky. Do větších dálek vemte kolo nebo si půjčte koloběžku. Nová cyklostezka Greenway Jizera je ideální terén pro tyto aktivity. Můžete si také půjčit loď a splout Jizeru.

Adrenalin je hnací síla každého člověka. Pokud potřebujete zvýšit jeho hladinu, vyzkoušejte si horolezectví na zdejším unikátním pískovci Suchých skal. Nezapomínejte ale na bezpečnost a na začátek si domluvte zkušený doprovod.

Rozhlížíte se rádi po kraji z ptačí perspektivy? Navštivte blízké rozhledny Kopanina, Kozákov a Dubecko.

V okolí najdete:

Ubytovna Malá Skála Ubytovna Malá Skála Ubytovna Malá Skála Ubytovna Malá Skála Ubytovna Malá Skála Ubytovna Malá Skála